mbsolarLOGO - mbsolar.cz, Moravské Budějovice
lista

Jak ušetřit za energie


mbsolar časté dotazy

Elektřina


Plyn
Tip:


Nahraďte klasické žárovky novými
LED žárovkami nové okno,
které uspoří značnou část elektrické energie a tím i vašich peněz.

LED žárovka
Kolik mohu ušetřit?


Jak ušetřit za elektřinu

Sviťte úsporně

Úspory dosáhnete výměnou klasických žárovek za LED žárovky. Klasiká žárovka je sice velmi levná, ale spotřebuje mnohem více energie. Ve výsledku je tak mnohem dražší než LED žárovka. Pořizovací cena LED žárovky je relativně vysoká, ale díky nízké spotřebě se vám tato investice brzy vrátí. Nákup LED žárovek se tedy vyplatí. Zjistěte kolik lze použítím LED žárovek ušetřit.

Nakupujte úsporné spotřebiče

Při nákupu nových spotřebičů dbejte na to, do jaké energetické třídy spadají. Pokud chcete opravdu ušetřit, nekupujte spotřebiče, které jsou ve třídě B až G. Vždy kupujete spotřebiče ve třídě A a lepší. Takovým úsporným spotřebičům se věnují např. stránky www.uspornespotrebice.cz

Vypínejte spotřebiče pokud je nepoužíváte

Zapnutá televize, počítač či jiná elektrotechnika v době vaší nepřítomnosti stále spotřebovává energii a tím se provoz takového zařízení stává neefektivním. I po vypnutí je vhodné tuto elektrotechniku nenechávat v pohotovostním (stand by) režimu. Místo klasického vytahování ze zásuvky můžete použít zásuvkové lišty se spínačem nebo analogové či digitální zásuvkové spínací hodiny.Jak ušetřit za plyn

Vyměňte okna a zateplete dům

Zateplením domu, především střechy, lze ušetřit významou část teplené energie a tím i finančních prostředků. Stejně tak pomůže výměna starých oken za nová plastová, která vám uspoří přibližně 10 - 15% nákladů na vytápění.

Pokud plynem topíte, pořiďte si temostatické hlavice

Pomocí termostatických hlavic můžete regulovat teplotu v každé místnosti zvlášť. Snížení teploty v místnosti o 1 °C znamená snížení nákladů na topení o 6 %. Na trhu jsou k dostání obečejné manuálně ovládané hlavice, programovatelné hlavice, ale i dálkově bezdrátově řízené termostatické hlavice. Další důležitou pomůckou jsou reflexní fólie umístěné za radiátorem na zdi. Jsou schopny odrazit zpátky do místnosti až 90 % tepelného záření.


Moravské Budějovice (okr. Třebíč, Vysočina) | doporučený prohlížeč: Mozilla Firefox
2011 © Kamil Cech | mbsolar | Využíváme webhostingových služeb Wedos